Dr Anna Rybak z UwB w Żywej Bibliotece

2017-08-25, Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Jak można przeczytać na stronie organizatorów, do udziału w tym module zaproszeni zostali naukowcy, artyści, nietuzinkowe postaci świata kultury i edukacji. W sumie 11 osób. Będzie można z nimi porozmawiać na rozmaite tematy – od eksploracji kosmosu po sekrety literatury.

Dr Anna Rybak – wraz z dr. Istvánem Lénártem z Uniwersytetu Eötvösa Loránda (Węgry) – tworzyć będzie dwutomową żywą książkę, pod tytułem „I Ty możesz zostać odkrywcą wiedzy”. W czasie spotkań z uczestnikami konferencji (Czytelnikami) opowiadać będą o tym, jak organizować i prowadzić pracę badawczą uczniów, aby wyzwolić w nich aktywność twórczą. Dr Rybak i dr Lénárt już wielokrotnie mieli okazję współpracować: od kilku lat wspólnie przygotowują m.in. prezentacje popularyzujące matematykę, na stoisku Uniwersytetu w Białymstoku podczas Pikników Naukowych na Stadionie Narodowym (organizowanych przez CNK oraz Polskie Radio).

Szczegóły na stronie: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/konferencja-pokazac-przekazac/
Wydarzenie zamieszczone: 2017-08-28 10:22