Współpraca z firmą Apple

2015-06-29

W ciągu ostatnich miesięcy została nawiązana ścisła współpraca pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki UwB a firmą Apple. Współpraca ta zaplanowana jest dwukierunkowo:

• uczestnictwo studentów i zainteresowanych pracowników w iOS Developer University Program (Uniwersytet w Białymstoku został uczestnikiem tego programu) – udział w tym programie daje możliwość włączenia się do procesu tworzenia aplikacji mobilnych działających w systemie operacyjnym iOS oraz aplikacji na komputery stacjonarne firmy Apple działających w systemie operacyjnym MacOS X. Studenci i pracownicy otrzymali również dostęp do kursów i materiałów szkoleniowych z technologii firmy Apple.
  • edukacyjne zastosowania iPad-ów – głównie w kształceniu matematycznym na różnych etapach edukacyjnych. Oprogramowanie działające na iPad-ach pozwala inspirować uczniów i studentów do podejmowania aktywności, które dużo trudniej jest zrealizować bez tych urządzeń. Twórczy wkład pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki polega na utworzeniu opracowań metodycznych oraz materiałów dydaktycznych opartych na wykorzystaniu narzędzi firmy Apple.

W nadchodzącym roku akademickim przewidziane jest włączenie programistów i trenerów z firmy Apple do kształcenia studentów Wydziału w zakresie programowania w systemie operacyjnym iOS. Umożliwi to studentom nabycie tej bardzo pożądanej obecnie na rynku pracy umiejętności. Pierwszym efektem współpracy jest rozpoczęcie tworzenia aplikacji mobilnej MobiUwB, która pozwala na szybki dostęp do ważnych informacji studentom wydziału.

Osobami odpowiedzialnymi za współpracę z firmą Apple z ramienia Wydziału Matematyki i Informatyki są:

• dr inż. Dominik Tomaszuk w zakresie programowania w iOS,
  • dr Anna Rybak w zakresie edukacyjnych zastosowań narzędzi firmy Apple.
Wydarzenie zamieszczone: 2015-06-29 14:40