Uniwersytet w Białymstoku został laureatem prestiżowej nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award

2021-07-21

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w gronie sześciu szkół wyższych w Polsce, które zostały uhonorowane nagrodą ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2020. Przyznawana jest ona uczelniom, które wnoszą największy wkład w postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie. UwB zwyciężył w kategorii Natural Sciences (obszar nauk ścisłych i przyrodniczych).

Udział publikacji UwB w obszarze nauk ścisłych stanowi ponad 80%. Ponad 45% z nich powstało we współpracy z autorami z instytucji zagranicznych, a 22 zostało opublikowanych w pierwszym decylu bazy Scopus pod względem wskaźnika CiteScore. Najczęściej wybierane tytuły to: Physical Review D, Astrophysical Journal, Astrophysical Journal Letters.

Topowi autorzy pod względem liczby publikacji w czasopismach z tego obszaru: prof. Piotr Jaranowski, prof. Anatol Odzijewicz, dr hab. Andrzej Bajguz, prof. UwB.

Więcej informacji: aktualności UwB

Szczegóły na stronie: http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=6109&catid=24&Itemid=119
Wydarzenie zamieszczone: 2021-07-21 18:34