Marcowe Spotkania z Nauką

2018-03-14

Geografia i geometria

Dnia 14 marca 2018 roku w ramach Marcowych Spotkań z Nauką odwiedziła nasz Wydział grupa około siedemdziesięciu uczniów z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku. Dzieci odkrywały związki pomiędzy geografią i geometrią uczestnicząc w interaktywnej prezentacji pt. Czy linia prosta jest zawsze prosta?, a potem rozwiązywały zagadki logiczne pod kierunkiem dr Anna Rybak.

Geometria sferyczna

Dnia 14 marca 2018 roku w ramach Marcowych Spotkań z Nauką odwiedziła nasz Wydział grupa dwudziestu kilku uczniów z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 52 w Białymstoku. Uczniowie odkrywali tajniki geometrii sferycznej podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez dr Annę Rybak.

Rachunek prawdopodobieństwa

Dnia 15 marca 2018 roku w ramach Marcowych Spotkań z Nauką grupa uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku wysłuchała dwóch wykładów:

• Ciekawe zadania z rachunku prawdopodobieństwawykład prowadził dr Jarosław Kotowicz,
  • Opowieść o początkach algebry wykład prowadziła dr Małgorzata Hryniewicka.

Kryminologia i psychologia

Dnia 15 marca 2018 roku w ramach Marcowych Spotkań z Nauką dr Anna Rybak wygłosiła w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku wykład pt. Matematyka w kryminologii? W psychologii? - Tak! Czyli o zastosowaniach matematyki. Słuchaczami wykładu byli uczniowie klas drugich.

Wydarzenie zamieszczone: 2018-03-18 19:31